wiła się rejestracja przy pomocy zwilżanych metalowych klamer zakładanych na przedramiona i podudzia, które były połączone kablami z urządzeniem rejestrującym. Dzisiejsze leczenie zaburzeń rytmu serca opiera się m.in. na pracy japońskiego lekarza Sunao Tawary, który podczas pracy u patologa Ludwiga Aschoffa opublikował opis układu przewodzącego serca.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
edytuj kod- cytat z Wikipedii
W procesie diagnozowania i leczenia chorób nie związanych bezpośrednio z sercem dochodzi do nakładania się na siebie dziedzin wiedzy takich jak hipertensjologia, neurologia, pulmonologia, angiologia.
Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się:
W Ameryce Północnej, Japonii, Australii i Nowej Zelandii duża część „pacjentów kardiologicznych” cierpi dziś na chorobę niedokrwienną serca i w związku z tym rozpoznanie, leczenie i rehabilitacja w przebiegu różnych postaci choroby niedokrwiennej serca są w centrum uwagi większości kardiologów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
Kardiolog – co warto wiedzieć przed wizytą?
Idąc do kardiologa wiele osób zastanawia się, czy do wizyty warto się jakoś przygotować. Czy dane badanie wymaga na przykład specjalnej diety, braku aktywności fizycznej przed wizytą i tak dalej. To trudne pytanie, ale zawsze przed pierwszą wizytą można uzyskać wiele informacji na przykład w przychodni. Kiedy dostaniemy skierowanie na konkretne badanie najczęściej dostajemy także ewentualną listę rzeczy, czynności, które trzeba zrobić przed wybraniem się do lekarza. To kluczowe aby badanie mogło być przeprowadzone w sposób staranny, z zachowaniem odpowiedniej staranności, właściwie zrealizowane co przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i da możliwość na szybkie zdiagnozowanie potencjalnej choroby. Idąc do kardiologa warto o tym pamiętać a w razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba skontaktować się z lekarzem – czy to z kardiologiem właśnie, czy po prostu lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką.